Restaureerimine

Kui klaveri remont saab olla osaline n.ö.sisemine uuendamine, siis restaureerimise all mõistame instrumendi täielikku taastamist/uuendamist. See on töömahukaim, paraku ka kalleim etapp klaveri uuele elule aitamises. Rubriigis “remont” kirjeldatud tööd teostatakse sel juhul täies ulatuses. Sellele lisanduvad:korpuse renoveerimine (vana värvi/laki eemaldamine, puuduvate või purunenud puitdetailide asendamine, lihvimine,spooniparandused või -vahetus, uue värvi/lakiga  katmine), kõlalaua taastamine, malmraami taastamine, metallosade poleerimine jne.

Klaveri restaureerimine

Klaveri väline ilu on võimalik taastada
Kogu vajaminevate tööde loetelu sõltub juba konkreetsest instrumendist. Oluline on teadmine, et teie muusikariista kunagine väline ilu ja sära on täiel määral võimalik taastada. Loomulikult on  võimalik välisviimistlust vastavalt teie soovile ka ümber  kujundada, sobitamaks näiteks klaverit paremini ümbritseva interjööriga. Piire seab ainult fantaasia. Lisades siia taastatud maksimaalse kõlakvaliteedi ja mängutehnilised omadused, saame tulemuseks just sellise klaveri, millist olete endale tahtnud.

Mis vahe on renoveeritud ja restaureeritud klaveril?
Peame siinkohal oluliseks rõhutada erinevust renoveeritud korpusega klaveri ja restaureeritud klaveri vahel. Omades küll teatud spetsiifikat, ei erine klaveri korpuse renoveerimine oluliselt vana puitmööbli renoveerimisest. Nii oleme kliente konsulteerides kahjuks kohanud juhuseid, kus keegi on tuttaval mööblirestauraatoril lasknud oma antiikse klaveri välisilme (korpuse) ennistada ja müüb saadud tulemust kui restaureeritud klaverit. Selline iluasi võib aga muusikainstrumendina täiesti kasutamiskõlbmatuks osutuda ja päris kindlasti ei ole sellisel juhul tegemist restaureeritud klaveriga.

Ühe klaveri restaureerimise galerii >>

restureerimine_slideshow